O nás...

Tak se jmenuje severočeské kvinteto temperamentních zpěvaček, muzikantek a tanečnic, které vytvořilo formaci plně ovládající nejen jeviště, ale i pozornost hlediště. Ryze dívčí kapela vznikla v roce 1972 v Jablonci nad Nisou, pod názvem Jizerská protěž a za dobu své existence samozřejmě několikrát měnila své složení. Současná sestava vznikla začátkem roku 2013 a vystřídala sestavu minulou, která bezvadně fungovala od r. 2008. Vedoucí skupiny Soňa Kociánová tvrdí, že má při výběru členek neuvěřitelně šťastnou ruku, vybírá si je a pracuje s nimi již v časovém předstihu, každá z nich ovládá minimálně dva hudební nástroje, jsou nadané nejen po stránce hudební ale i taneční. Zpěv v angličtině a ovládnutí jednoho světového jazyka je samozřejmě podmínkou.

Skupina má za sebou víc jak čtyři tisíce koncertů v různých zemích Evropy, v poslední době i v zámoří a v exotických krajích. Nejraději vzpomíná na zájezdy do Singapuru a Australie, kde děvčata dostala nabídku na účinkování na největším Australském Country Festivalu v Tamworth v r.1999. Také poslední dva zájezdy do Kanady byly velmi úspěšné, zvláště pak vystoupení na největším festivalu v Merrit Mountain v roce 2006 a 2007. V Evropské části také stojí za zmínku koncertování v tak zajímavých místech jako je Grónsko nebo Island.

Skupina používá při svých živých vystoupeních bezdrátový systém na mikrofony i nástroje což umožní všem členkám vstupovat do hlediště a přiblížit se tak publiku, které reaguje velmi příznivě a úžasně spolupracuje. V jejich repertoáru figurují vedle klasické country, tradicionálů a evergreenů i moderní hity country music a své místo v něm má také bluegrass, gospel, cajun a v neposlední řadě i rock’n’roll.

Kromě živých vystoupení samozřejmě skupina také natáčí ve studiu. V současné době má na svém kontě už třináct nosičů (většinu v angličtině) a v roce 2014 připravuje nové CD. Soňa, Petra, Andrea, Markéta a Michaela nesoucí společné příjmení COUNTRY SISTERS, splňují všechny atributy dobré country i pěkné podívané.